Dostęp do wody pitnej w biurze – dlaczego jest kluczowy?

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest właściwe nawodnienie organizmu. Picie odpowiedniej ilości wody wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także pracę mózgu, a co za tym idzie koncentrację, energię i wydajność. Dlatego każdy pracodawca powinien zapewnić swoim pracownikom stały dostęp do wody pitnej w biurze, a nie tylko wtedy kiedy wynika to z jego ustawowych obowiązków. Dlaczego dostęp do wody pitnej w biurach jest kluczowy? Podpowiadamy.

Kiedy pracodawca musi zapewnić dostęp do wody pitnej w biurze?

Na każdym pracodawcy ciąży szereg obowiązków, które zgodnie z prawem muszą wypełnić. Zalicza się do nich obowiązek zapewnienia swoim pracownikom napojów, jeżeli ci pracują w uciążliwych warunkach. Wielu pracodawców zapewnia odpowiednie napoje tylko osobom zatrudnionym na zewnątrz, a więc pracownikom fizycznym. Nie można jednak zapomnieć, że zgodnie z prawem, jeżeli praca wykonywana jest wewnątrz budynku, a więc na przykład w biurze i temperatura w pomieszczeniach przekracza 28 stopni, wówczas pracodawca jest zobligowany do zapewnienia nieodpłatnych napojów, w ilości zaspokajającej potrzeby pracowników przez cały dzień pracy. Woda do firmy nie powinna być jednak reglamentowana i dostępna w siedzibie jedynie latem, gdy wyłączona jest klimatyzacja.

Dlaczego warto zapewnić dostęp do wody pitnej w biurze o każdej porze roku?

Bezpłatny dostęp do wody pitnej w biurze i zakup na przykład dystrybutora filtrującego wodę to rozwiązanie, na które obecnie decyduje się większość przedsiębiorstw. Zapewnienie pracownikom biurowym dostępu do wody pitnej, wpłynie pozytywnie na wizerunek pracodawcy nie tylko w oczach jego podwładnych, ale także odwiedzających biuro klientów i kontrahentów. Koszty związane z instalacją dystrybutora filtrującego wodę również nie są wysokie. Co więcej, decydując się takie na takie rozwiązanie, eliminujemy konieczność zamawiania wody butelkowanej i jej składowania czy przenoszenia.

Jakie korzyści wynikają z udostępnienia pracownikom wody pitnej w biurze?

Coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści może osiągnąć, zapewniając swoim pracownikom biurowym dostęp do wody pitnej. Jak wiadomo, regularne spożywanie odpowiedniej ilości wody, jest niezwykle istotne z punktu widzenia dobrego zdrowia i wydajności pracownika. Odpowiednie nawodnienie wpływa więc na jego koncentrację i pracę mózgu, tym samym zwiększając jego wydajność. Dostęp do wody pitnej w biurze pozwala pracownikom utrzymać skupienie, dzięki czemu wykonując poszczególne zadania, będą precyzyjni i efektywni. Dyskomfort z powodu pragnienia w pracy wpływa negatywnie nie tylko na zdrowie i efektywność pracowników, ale także atmosferę w firmie, ponieważ nasi podwładni mogą czuć się zaniedbani.

Możesz również polubić…