Oszustwa w kantorach

Korzystając z usługi wymiany waluty należy zachować szczególną ostrożność. Wielu osobom wydaje się, że dziś nikt nas już nie oszuka na obcej walucie tak jak miało to miejsce 20-30 lat temu. Prawda jest jednak inna, nadal musimy mieć się na baczności.

Uwaga na zaniżane kursy walut

Najczęściej spotykanym oszustwem w kantorach stacjonarnych jest zaniżanie kursów walut. Można się z tym spotkać niemal w każdym mieście i trudno uwierzyć, że kantor miałby być inny. Oczywiście nie wszystkie kantory takie są ale w każdym mieście się ktoś taki znajdzie. Na czym dokładnie polega oszustwo? Otóż pracownik kantoru wystawia niskie kursy najpopularniejszych walut w momencie, gdy widzi, że jest nimi zainteresowanie. Często również zdarza się, że oszukuje w trakcie liczenia pieniędzy. Mamy na przykład sprzedać euro po kursie 4. 30 a liczy po kursie 4. 26. Większość z nas nie przeliczy tego w głowie, czy dostaliśmy dobrą, odliczoną kwotę pieniędzy.

Wymiana w internecie bezpieczniejsza?

Czy wymiana walut w sieci internetowej jest bezpieczniejsza i mniej narażona na oszustwa? Otóż możemy czuć się bardziej bezpieczni jeśli chodzi o kursy walut. Spotkamy się jednak z innym niebezpieczeństwem. Otóż musimy przelać nasze pieniądze na konto bankowe kantoru. Jeśli okaże się, że kantor prowadzony jest przez oszustów, to więcej nie zobaczymy naszych pieniędzy. Jeśli więc decydujemy się na skorzystanie z usług kantorów online, to powinniśmy korzystać z tych najdłużej działających na rynku.

 

Artykuł powstał przy współpracy z kantor Bydgoszcz Focus

Możesz również polubić…