Stosowne podanie

Czy Twoja praca Cię satysfakcjonuje? Czy jesteś zadowolony z wykonywanego zajęcia? A może Twoje wynagrodzenie nie jest adekwatne do wykonywanej pracy? Wiele pytań, często pojawiają się po przepracowaniu kilku lat na jednym stanowisku. Czasem zapominamy o sobie, o swoim rozwoju osobistym tylko tak wegetujemy i czekamy na kolejny dzień.

Warto na początku rozważyć zmianę wynagrodzenia. Rozmowa z kierownikiem, dyrektorem czy jak ktoś zwie szefem. Takie dyskusje bywają trudne, nieraz kończą się niepowodzeniem. Nie należy się poddawać, czasem nasza upartość i skrupulatność sprawia, że serce szefa mięknie. A na nasze konto wpływają dodatkowe pieniążki. Kwestia ta bardzo dobrze wygląda w przypadku małych przedsiębiorstw, gdzie wszyscy wszystkich znają i nie musimy pisać podań, jednak całkiem inaczej zachowują się korporacje, firmy posiadające kilka tysięcy pracowników. Niestety kadry wymagają od nas złożenia odpowiedniego druku. Często zastanawiamy się jak napisać podanie o przedłużenie umowy o pracę a także o zmianę wynagrodzenia.

Zanim wystosujemy odpowiednie pismo musimy dobrze przemyśleć wszystkie nasze mocne strony, by posiadać odpowiednie argumenty, które wystosujemy prosząc o podwyżkę.

Nie należy się poddawać tylko uwidaczniać swoje mocne strony, by kierownik mógł Cię wyłonić z tłumu, czasem wystarczy niewielka chwila, by stanąć na szczycie. Czasy bywają ciężkie, jednak osób, które faktycznie posiadają pojęcie o wykonywanej pracy jest bardzo mało. Nasze doświadczenie i wiedzę dozujmy z umiarem, by w odpowiednim momencie ją wykorzystać.

Możesz również polubić…