Wykształcenie, zainteresowania a może znajomość języka?

Poszukiwania pracy to ogromne wyzwanie, bardzo szeroka konkurencja. Wiele umiejętności, charakterów ludzi. Próbujemy wybić się z tłumu, przeskoczyć wiele innych podań. Zapewne niejeden z nas zastanawia się, w jaki sposób skonstruować odpowiednie, wręcz rewelacyjne CV?

Co potrzebujemy? Oczywiście dane adresowe, następnie wykształcenie, doświadczenie, umiejętności, znajomość języka, zainteresowania i inne, cenne elementy, które będziemy uważać za stosowne. Znajomość języka angielskiego to w obecnych czasach żaden wyczyn, by się wyróżnić wato poświęcić czas na naukę języka obcego, często wybierany jest mało popularny. Niemiecki, francuski czy też inny sprawia, że nie jesteśmy zbyt atrakcyjną ofertą na rynku.
Warto pomyśleć o chińskim, japońskim, koreańskim, arabskim czy też innym. Dużo trudniejsze, jednak ich znajomość otwiera nowe horyzonty.

Na co zwrócić jeszcze uwagę w swoim CV? Zainteresowania, kursy. Każdy z tych elementów jest bardzo ważny. Kursy to nic innego jak doświadczenie zawodowe, jednak hobby najlepiej nas opisuje. Co lubimy, czym się interesujemy, jak spędzamy wolny czas. Hobby w CV przykłady to jedno z najczęściej pojawiających się słów w wyszukiwarce internetowej. Czy jest to odpowiednie rozwiązanie? Czasem warto usiąść spokojnie, przemyśleć, zastanowić się co Cię tak na prawdę interesuje. Wystarczy wpisać swoje hobby i jest. Nie wymyślajmy, ludzie z którymi będziesz rozmawiać lubią weryfikować zainteresowania. Nigdy nie wiadomo jakie padnie pytanie, a my przecież nie chcemy być zaraz na początku skreśleni.

Możesz również polubić…