Co zrobić, aby założyć kantor
Sopot to miasto oblegane przez dziesiątki tysięcy turystów rocznie, niezależnie od sezonu. Plaża, morze, zapach świeżutkiej smażonej ryby, masa restauracji, klubów, no i kantorów również. Mimo że te stacjonarne punkty wymiany walut pomału wypierane są przez internetowe systemy bankowe, nie mamy wątpliwości, iż posiadanie lokalu tego typu może nadal może być dobrym pomysłem na biznes.
Co trzeba zrobić najpierw
By móc zająć się działalnością tego typu oprócz planu i lokalu trzeba spełniać szereg innych mniej oczywistych wymogów i warunków. Niezależnie czy wybierzesz jako miejsce na twój kantor Sopot morski, czy inne większe miasto musisz pamiętać o kwestiach prawnych. Do prowadzenia działalności w branży wymiany walut prawo mają tylko osoby niekarane za przestępstwa skarbowe, czy takie, które miały na celu pozyskanie korzyści majątkowych. Rzecz tyczy się nie tylko właściciela obiektu, ale również jego wspólników.
Sprawy urzędowe za nami, teraz kompetencje
Następnie, jeśli spełniasz pierwszy z wymienionych warunków, możesz przystąpić do działań mających na celu zdobycie uprawnień. Nabyć możesz je na specjalistycznym kursie, a jeśli przez co najmniej rok pracowałeś w banku przy transakcjach walutowych i ten punkt masz odhaczony i nie ma potrzeby, abyś brał udział w szkleniach. Wystarczy świadectwo pracy i do dzieła. A właściwie do urzędu, ponieważ następnym krokiem będzie założenie działalności gospodarczej, jaką jest z pewnością punkt tego typu.
Gdy masz wiedzę, zadbaj o lokal
Potem musisz zająć się urządzeniem lokalu, ponieważ kantor jest miejscem, który musi spełniać odpowiednie warunki techniczne oraz organizacyjne. Musisz zapewnić sobie, pracownikom i klientom bezpieczeństwo w trakcie kupna i sprzedaży gotówki. Niezbędne jest też, aby zaopatrzyć się w szyld oraz tablicę informująca o aktualnych kursach walut, jakie oferuje twoje małe przedsiębiorstwo.
Najnowsze komentarze